Hallo! Guten Tag!
Конспект уроку німецької мови, як другої іноземної, для учнів 5 класу відповідно до нової програми Державного стандарту освіти базової та загальноосвітньої школи на тему “Hallo! Guten Tag!”
Автор: Дзядик Наталя Валеріївна
Посада: вчитель німецької мови
Навчальний заклад: Китайгородська ЗОШ І -ІІІ ступенів
Тема: Hallo! Guten Tag!
Спрямування: німецька мова 5 клас
Stunde 1. Hallo! Guten Tag!
Мета: ознайомити учнів з формами вітання німецькою мовою, учити вітатися і знайомитися, розпізнавати формули вітання та знайомства німецькою мовою; ознайомити учнів з формами прощання німецькою мовою відповідно до часу та ситуації спілкування; повідомити учням основну інформацію про державну символіку Німеччини та німецькомовних краї; розвивати мислення, пам’ять, увагу учнів; виховувати повагу до культури іншої країни.
Обладнання: Карти Німеччини та німецькомовних країн — Австрії, Швейцарії, Ліхтенштейну, Люксембурґу, робочий зошит, ПК.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
- Повідомлення теми та мети уроку.
Guten Tag, Kinder! Setzt euch! Добрий день, діти! Сідайте!
- В якій країні ми живемо? Як називають жителів нашої країни?
- На якій мові ми розмовляємо? Це наша державна мова.
- А скільки мов існує в світі?
- Перерахуйте. В яких країнах розмовляють … мовою.
- Як називається навчальний предмет, який ми будемо вивчати?
- Я знаю , що з 1класу ви вчите англійську мову, то навіщо вам вивчати ще одну іноземну мову?
– Сьогодні ми розпочнемо знайомство з новою для вас мовою — німецькою. Нею говорять дуже багато людей — близько 100 млн. Це більше ніж удвічі перевищує кількість людей, які живуть в Україні. А в яких країнах розмовляють німецькою? Хто з вас це знає? Так, найбільше людей говорять цією мовою в Німеччині. А ще це мова Австрії. У частині Швейцарії, у невеличких країнах Люксембурґ та Ліхтенштейн також розмовляють німецькою. Можливо ви вже знаєте щось про ці країни.
Столиця Німеччини — місто Берлін, Австрії — Відень, Швейцарії — Берн, Ліхтенштейну — Вадуц, Люксембурґу — місто Люксембурґ. (Презентація)
- Отже на уроках німецької мови ми не лише будемо вчитись читати, писати, говорити німецькою, а й будемо дізнаватися багато нового про країни, де говорять німецькою, будемо знайомитися з їхніми традиціями та звичаями.
А кожен урок у нас буде починатися з фонетичної розминки. Тож я до вашої уваги пропоную ось такого віршика.
- Мовна розминка.
- Прослухайте та повторіть. Hört zu und sprecht nach.
Guten Morgen! – ruft die Sonne.
Guten Morgen! – ruft der Wind.
Guten Morgen! – ruft der Vöge.
Guten Morgen! – ruft das Kind
- Як ви вважаєте, про що йде мова?
- А якою мовою ви можете сказати “Добрий ранок!”
ІІ. Основна частина уроку.
- “Знайомство” з підручником
- Звичайно, нам при вивченні іноземної мови потрібні помічники. Як ви вважаєте, хто вони чи що?
- Так, це підручник, зошити та словник.
- Підпис зошитів та словника
Deutsch
Galyna Sedova
Klassе 5
Schule —
Vokabelheft
Galyna Sedova
Klasse 5
Schule —-
- Опрацювання лексичного матеріалу.
а) ознайомлення з новими л.о.
- слова – вітання
А чи знаєте ви, як вітаються в Німеччині?
– Хто нас вранці будить своїм дзвінким співом? Як привітаємося до нього українською (англійською)?
-Guten Morgen!
– Хто стеріг всю ніч будинок та спав до обіду? Як привітаємось до песика вдень українською (англ.)?
– Guten Tag!
– Наш котик Муркотик всю ніч ловив мишок , а вранці заснув на сонечку і спав до вечора, як привітаємось до нього?
– А коли ми йдемо спати, що говоримо мамі?
– Guten Nacht!
– Як ви вітаєтесь один до одного?
– Hallo!
– Як вітаєтесь до вчителя?
(До класу входить учень, вітається з учителем та дітьми)
- знайомство
Ви вже знаєте як вітаються люди в німецькомовних країнах, а чи знаєте як німецькою запитати про ім’я та назвати своє?
Щоб легше вам було запамятати ці фрази, я пропоную вам вивчити маленьку дитячу пісню.
- розучування пісні
Du-du-du! Wie heißt du?
Ina – ina – ina! Ich heiße Regina!
Buz – buz – buz! Ich heiße Luz!
- розвиток діалогічного мовлення
Ich heiße …. Wie heißt du? Und du?
Гра “Новий учень” (До класу входить “новий” учень, вітається з учителем та дітьми та знайомиться з однокласниками)
– А зараз ми дізнаємось як прощаються у Німеччині.
Hört zu und sprecht nach. Прослухайте та повторіть.
- розучування пісні
- Розвиток навичок усного мовлення.
- Spielt änliche Dialoge. Розіграйте схожі діалоги. (Übung 5b, S.5 Lehrbuch)
- Spiel „Morgen, Tag, Abend“. (Übung 7, S.6 Lehrbuch)
Hört zu und sprecht nach. Прослухайте та повторіть.
-Hallo!
-Hallo! Wie ist dein Name?
-Mein Name ist Lea.
-Mein Name ist Lukas.
-Sehr angenehm.Tschüs.
– Sehr angenehm.Tschüs.
ІІІ. Заключна частина уроку.
- Домашнє завдання.
Утворити схожі діалоги (Übung 5а, S.5 Lehrbuch)
- Підсумок уроку.
Ось і закінчується наш перший урок. Що нового ви дізналися, навчилися? Die Stunde ist zu Ende. Auf Wiedersehen!
Матеріал надається в цифровому вигляді: формат DOCX (конспект-містить посилання на відео для даного уроку з відкритих джерел); розмір 25Kb.
Завантажити
Авторськими правами на розміщений матеріал володіє автор, що підтверджено сертифікатом про публікацію №17-466 від 28.08.2017року. Відповідальність за достовірність та якість викладеного матеріалу також несе автор матеріалу.